W #94 FLTR publikujemy kolejny, piąty już dashboard FLTR, tym razem poświęcony rynkowi budowlanemu.
Na rynku budowlanym ostatnie lata charakteryzują się znaczną aktywnością, którą napędzają rosnące koszty materiałów. Stały się one jednym z kluczowych czynników wpływających na finalną cenę nieruchomości – przypominamy, że obecnie stanowią one aż około 30% całkowitych kosztów budowy mieszkań. W tej sytuacji szczególnie ważne staje się nie tylko monitorowanie aktualnych cen, ale również analiza nastrojów na rynku budowlanym, struktury kosztów czy obserwacja ich trendów. Dzięki naszym narzędziom możliwe jest bieżące śledzenie tych zmiennych, co pozwala lepiej planować i reagować na dynamicznie zmieniające się warunki.
Dashboard „Rynek budowlany” służy do monitorowania sytuacji cenowej
w budownictwie, analizy kondycji sektora budowlanego oraz do antycypowania ewentualnych zmian w trendach w budownictwie
👉
Zapraszamy do zapoznania się z dashboardem w krótkim nagraniu, a następnie do odwiedzenia dedykowanej strony poświęconej dashboardom.
0:00
/3:49
W dzisiejszym FLTR przeczytasz o:
📈 Temat tygodnia: Dashboard 5: Rynek budowlany📈 Dashboard 5: Rynek budowlany
Dashboard analityczny "Rynek budowlany" ma na celu obserwowanie dynamiki cenowej w budownictwie, w tym głównych kategorii materiałów, robót i obiektów. Umożliwia także prognozowanie kosztów budowlanych, monitorowanie aktywności i koniunktury na rynku budowlanym oraz materiałowym. Dodatkowo zapewnia monitorowanie ryzyk eskalacji kosztów oraz kontrolowanie obszarów negocjowania kontraktów budowlanych.
👉 Dashboard 5: Rynek budowlany
Dashboard 5: Rynek budowlany
Dashboard analityczny “Rynek budowlany” ma na celu zebranie i pokazanie danych nt. aktualnego stanu sektora budowlanego, umożliwienie monitorowania sytuacji cenowej w budownictwie oraz śledzenia zmian w trendach
FLTRJan Dziekoński
Dashboard można stosować do:
📈 monitorowania sytuacji cenowej w budownictwie (jak zmieniają się ceny różnych kategorii materiałów i robót? jak zmieniają się koszty budowy i prac?)🔎 analizy kondycji sektora budowlanego (jak zmienia się podaż w branży materiałowej? jakie są pola do negocjacji kontraktów?)🚨 antycypowanie zmian w trendach w budownictwie (jak ceny surowców i nośników energii mogą kształtować ceny materiałów? w jakim trendzie znajdują koszty materiałów? czy liczba firm budowlanych w tarapatach rośnie czy spada?).Za jego pomocą można odpowiedzieć na takie pytania jak:
Jaka jest dynamika cen w budownictwie, branży materiałowej, czy surowcowej?Jak zmienia się struktura kosztów budowy domów i budynków wielorodzinnych?Jaka jest dynamika sprzedaży budowlanej?Jaka jest koniunktura w branży budowlanej i na rynku pracy? Jakie są wyniki przedsiębiorstw budowlanych?Dashboard jest skierowany do szerokiego grona adresatów:
Deweloperzy / inwestorzyGeneralni wykonawcy / podwykonawcyProducenci materiałów budowlanychPrzedsiębiorstwa handlujące materiałami budowlanymi (hurt, detal)Więcej informacji o dashboardach FLTR
Każdy dashboard FLTR ma sprecyzowane zadanie, wspierające przedsiębiorców na rynku nieruchomości - pierwszy z nich posłuży do strategicznych analiz cen. Wszystkie dashboardy publikowane przez FLTR znajdą Państwo w zakładce Dane na górze strony. To pełnowartościowe narzędzia są dostępne wyłącznie dla Państwa - naszych Subskrybentów premium - w ramach tej samej, niezmiennej ceny!
📊 Dane & dashboardy
Strona gromadząca wszystkie dashboardy analityczne i źródła danych oferowane przez FLTR
FLTRJan Dziekoński
A w kolejnych odcinkach newsletteru przeczytacie między innymi o:
Monografie miast: Trójmiasto (cz. 1 & 2)Aktualizacja dashboardu PRS i PBSA o nowe projekty oraz o moduł Senior HousingMonografie miast: KrakówStrategie finansowania biznesów nieruchomościowychStrategie czołowych deweloperów mieszkaniowych (część 4 - case study graczy regionalnych)Przegląd systemów informatycznych na rynku nieruchomości i strategia ITSegmentacja behawioralna klientów na rynku nieruchomościNasz plan publikacji znajdziesz tutaj: LINK
Dziękujemy za uwagę!
Zespół FLTR
PS. Z przyjemnością poznamy Twój feedback na temat tego newsletteru oraz zapraszamy do przesyłania uwag i pytań na fltr@fltr.pl